Pirmas susitikimas su modernia molio asla

posted in: Molio asla | 0

Senovinė molio asla - iš būtinybės gimęs išradimas. Kitos medžiagos namų grindims daryti daugumai buvo arba per brangios, arba labai sunkiai gaunamos ir reikalaujančios daug darbo. Dabartinėse statybose, priešingai, medžiagas galima rinktis visiškai neatsižvelgiant į tai, ką galima rasti artimoje aplinkoje, o gerai apdirbtos ir statyboms paruoštos medžiagos dabar pigesnės nei kada nors anksčiau. Tačiau atgyjantis susidomėjimas natūralios statybos technikomis lėmė, kad ir moderniuose namuose vietos atsiranda molinėms asloms. Žinoma, molio aslų liejimo technika gerokai pasikeitė ir sumodernėjo:

  • šiuolaikinė molio asla dažniausiai dengiama kaip plonas (1-3 cm), viršutinis grindų sluoksnis. Ją galima įrengi ant modernių grindų.
  • molio asla gali būti puiki danga patalpose su grindiniu šildymu. Molio terminė masė didelė, dėl to jis gerai sugeria šilumą ir ją palaipsniui išspinduliuoja į patalpą.
  • ji nelaidi vandeniui. Senovinės molio aslos buvo nuolat sulaistomos vandeniu, kad nedulkėtų, o nedideli atskilę gabaliukai ar nuo vaikščiojimo sudulkėjęs molis buvo tiesiog nušluojamas. Dėl per didelės drėgmės molis galėdavo sutižti. Modernios molio aslos viršutinis sluoksnis impregnuojamas aliejumi ir grindys papildomai vaškuojamos, dėl to jos nelaidžios vandeniui ir net gali būti naudojamos vonios patalpoms.
  • specialiai apdirbus molio aslos paviršius gali būti blizgus ir net priminti poliruoto marmuro paviršių.
  • prieš aslos impregnavimą ir vaškavimą ant jos paviršiaus galima piešti, o apsauginis aliejaus ir vaško sluoksnis apsaugo piešinį nuo aplinkos poveikio.
  • šiuolaikinė molio asla nėra tokia kieta kaip keraminės plytelės, - tai ir yra jos privalumas. Ji panašaus kietumo kaip medienos masyvo parketas. Nukritęs sunkesnis daiktas gali palikti duobutę, tačiau tai dangos nesuskaldys ir visų grindų nesugadins.

Tikriausiai didžiausias modernios molinės aslos privalumas - jų gyvumas, natūralumas. O tas pojūtis, kuomet pereini per tokias grindis basomis kojomis, nepalieka abejingų. Nėra nieko maloniau, kaip jausti žemę po kojomis!

file_005-2

file_000

file_005-1

file_002-1

file_003-1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.