Molis. Tikras gamtos produktas
"Tas šiltas jausmas kuomet tu gyveni molyje, taip vadinamame besivystančiame pasaulyje nesulyginamas su niekuo Vakaruose," teigia Karlas Giskesas. Jam teko apsistoti vietinių Afrikos gyventojų namuose ir pajusti molio teikiamą šilumą.
Kas padaro molį tokiu ypatingu? Molį sudaro: 50% deguonis, 40% silicis ir 10% mineralai, mikroelementai ir fermentai. Molis arba žemė yra 30 kartų labiau kvėpuojantis nei plyta, ir net 100 kartų nei betonas. Silicio kiekis molyje ar žemėje yra panašus kaip žmogaus kūne. Ir net jų vidinis elektros krūvis panašus. Molis sugeria 30 kartų daugiau drėgmės nei įprastas gipso tinkas.
Statyba iš molio Vokietijoje prasidėjo dešimtame amžiuje. Pilys ir kiti pusiau karkasiniai statiniai Kvedlinburge dabar yra pasaulio paveldas.
Susitikimas su Jozefu Boisu.
Grįžęs iš kelionių po Afriką ir Aziją 1977 metais, Karlas Giskesas pradėjo darbuotis su žymiu Vokietijos menininku Jozefu Boisu. 1982 metais Kaselio mieste Boisas sumanė socialinį skulptūrų projektą ir davė savo auklėtiniui užduotį surasti ir atvežti 7000 bazalto akmenų iš Vokietijos kasyklų. Parodai buvo pastatytas trikampis kalnas iš bazalto akmenų priešais centrinį mieto muziejų Friedrikaniumą. Kiekvienas bazalto akmuo svėrė 450 kg.
Karlas Giskesas gilinasi į molines konstrukcijas.
Kaselyje Karlas Giskesas sutiko molio pastatų architektą Klausą Johaną Ekertą (Klaus Johannes Eckert) ir jo gerbėją, Egipto archeologijos studentą Haseną Fathį. Jis taip pat susipažino su Gernotu Minke, pirmuoju molio architektūros profesoriumi Kaselio Universitete. Čia Karlas praleido kelerius metus mokydamasis visko ko tik įmanoma apie pastatus iš molio.
1986 metais Karlas persikėlė į Amsterdamą kur jis dirbo ties nedegtų molio plytų paviljonu konferencijai "Menas susitinka mokslą ir dvasingumą besikeičiančioje ekonomikoje" 1990 metais. Tarp daugelio pranešėjų viena diskusija vyko tarp amerikiečių menininko Roberto Raušenbergo ir Dalai Lamos.
Tierrafino įsteigimas.
Karlas Giskesas nusprendė apsistoti Nyderlanduose ir 1992 metais įsteigė kompaniją Leembouw Nederland, kuri vėliau pervadinta į Tierrafino. Tai buvo pirmoji tokia įmonė Nyderlanduose kuri gamino ir pardavinėjo molio produkciją, ir kuri paskatino susiformuoti supratimui, kad molis yra graži ir sveika statybų medžiaga. Be to, Karlas Giskesas buvo pirmasis žmogus Europoje pristatęs natūralių žemės atspalvių molio tinkui ir dažams. Jis nenuilsdamas publikavo, dėstė, demonstravo, vedė mokymus, kursus apie šias medžiagas, ir ne veltui. "Daugybė architektų suprato, kad molis - sveikiausias pasirinkimas" pastebi Karlas Giskesas.
Ir kai kurie architektai, tokie kaip Žakas Hercogas ir Pjeras De Miuironas (Herzog ir De Meuron) prisidėjo savo svaria nuomone. Spauda taip pat buvo labai teigiamai nusiteikusi apie šį produktą. Vienas žurnalistas netgi rašė, kad Karlas "pakėlė molio panaudojimą į elegancijos ir rafinuotumo aukštumas".
Gamyba, salonas, studija, laboratorija, bandymų studija ir mokymų klasė.
Tierrafino įsikūrusi Archangelkade rajone netoli Minerva prieplaukos Amsterdame nuo 2008 metų. Savo biuro ir gamyklos erdvėse Tierrafino demonstruoja kaip organiškai gali būti panaudojamos, tokios natūralios medžiagos kaip molis, šiaudai ir kalkių tinkas siekiant sukurti sveiką interjero klimatą su papildomu natūralių spalvų svetingumo efektu. Kartu su kompanija Leemwerk Tierrafino pastatė presuotos žemės paviljoną, kurį daugybės mokymų eigoje išdailino tadelaktu.
Visi Tierrafino produktai gaminami šioje gamykloje ir platinami taip pat iš ten. Gamykla taip pat tarnauja kaip salonas, studija, laboratorija, bandymų erdvė ir mokymų klasė. Būtent čia ir išgaunami nauji produktai, jie tobulinami, išbandomi ir demonstruojami. Čia taip pat nuolatos rengiamos menininkų parodos, mokymai ir susirinkimai.
Tierrafino - gyvas prekės ženklas. Karlas Giskesas ir jo kolegos nuolat ieško kaip patobulinti esamus ar atrasti naujus natūralius produktus. Jis nuoširdžiai tiki savo misija: padaryti esminį indėlį kuriant gražią, sveiką ir aplinkai draugišką erdvę, kurioje žmonės jaustųsi esą tikruose namuose.
Daugiau informacijos ir nuotraukų - www.tierrafino.com
Parašykite komentarą